MUDr. Kateřina Cajthamlová

5 důležitých otázek
MUDr. Kateřiny Cajthamlové

Při hubnutí se lidé často soustředí pouze na svoji váhu, ale celá věc má často mnohem širší souvislosti. Já jako internista zabývající se psychosomatickými chorobami doporučuji položit si následujících 5 otázek. Pokud si na ně sami sobě dokážete pravdivě odpovědět, můžete najít leckdy tu pravou příčinu vašich nadbytečných kilogramů tuku i účinný způsob, jak se jich zbavit.

Jak vybrat správný přípravek

Abyste zvítězili v boji s nadbytečnými kilogramy, je třeba, abyste posoudili, co je nejpravděpodobnější příčinou vašeho problému. Základní formulkou pro udržení hmotnosti je vyvážený poměr mezi příjmem a výdejem energie. Nepoměr může být způsoben jednak nadměrným příjmem, jednak nedostatečným výdejem energie, popř. kombinací obojího. Zamýšleli jste se někdy, proč přijímáte nadměrné množství potravy? Máte zvýšenou chuť na sladké nebo vás trápí nepřetržitý pocit hladu? Nevíte, jak podpořit změnu životního režimu? Zkuste najít váš problém v následujícím dotazníku spolu s doporučením vhodného přípravku, který cíleně podpoří vaše úsilí zhubnout.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti či zdravotní obtíže, je vhodné vaši situaci konzultovat s odborníky (obvodní lékař, internista, diabetolog, obezitolog).

Váš problém